субота, 9 квітня 2016 р.

Як не ми - то хто?

Давайте боротись за чистоту природи.
Планеті не будем наносити шкоди.
Посадимо ліс і гайочки зелені,
Сади і діброви — планети легені!

Очистимо струмки і будуть жити ріки,
Бо із малих струмків течуть річки великі.
Вода — це є життя, без неї не прожити.
Вже час прийшов для нас — природі послужити!

Ми посадим довкола берізки і клени.
Хай наш край розцвітає і буде зелений.
Ми очистимо землю свою від сміття
Й буде в нас чарівне і здорове життя!

Назавжди запам’ятай —
Бережи свій рідний край!
Це твоя земля, країна,
Край батьківський — Батьківщина!

Чистота довкілля - справа всієї нації
Суспільство, господарство і природа – взаємопов’язані, зв’язок цей має глобальний характер, стан і доля кожного із компонентів – взаємозалежні. Зростання потреб сучасного господарства призводять до великих втрат у природі.

  Напевно, кожна людина прагне жити у чистому і гарному місті, де можна прекрасно провести вільний час, приємно відпочити, спокійно прогулятися його вулицями. Екологічна проблема стала глобальною у світі, і має певні прояви і у нашому місті. Його чистота – справа кожного жителя, адже для того є усі умови: на вулицях стоять урни для сміття, за межами міста є звалище, куди можна його вивезти, головне щоб було бажання і чиста совість. Але, не зважаючи на це, є люди, які не задумуються про майбутнє своє та власних дітей, не поважають чужої праці, і викидають сміття посеред міста або у місцях для відпочинку. Яскравим прикладом є посадки, куди вже впродовж довгого часу «добрі» люди звозять сміття і інший непотріб, і це при тому, що місцеве звалище знаходиться не так уже й далеко. Пляшки, мішки, побутові відходи – все тут є. Люди викидають сміття за 100 метрів від свого дому, тож певно час задуматись над цим процесом.

  Мало хто вже й згадає, якою чудовою була ця місцина кілька років тому – зараз усе занедбано. Вся земля тут встелена глибоким шаром сміття. І якщо колись, влітку, приємно було пройти по цих мальовничих стежках, прямуючи на ставок, то тепер на довго тут не затримаєшся – всюди сморід, оскільки трапляються і такі «дбайливі» хазяї, які викидають сюди трупи свої домашніх тварин... Заклик біологів району:  кожен вчитель не має бути байдужим до того, що відбувається навколо нас і робити все можливе для покращення екологічного стану біля школи, свого міста чи села. Давайте не будемо байдужими!

Засідання районного МО вчителів природничого циклу.

 У четвер  зібралися  на засідання МО вчителі-природничники. Спочатку майстер-клас від вчителя хімії та біології Людмили Володимирівни - розв'язування задач з хімії. Потім виступ Ольги Володимирівни, а також завдання на наступні місяці та плани на майбутні засідання.