пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Участь у конкурсі "Колосок-учитель"

У конкурсі "Колосок-учитель 2016" взяли участь вчителі Нечитайло Олена Василівна (ЗОШ№2) та Ноздренко Людмила Василівна (ЗОШ№1). Вони показали гарні результати.
Олена Василівна взяла участь у двох турах конкурсу і отримала звання лауреата у двох номінаціях: "Вчитель- ерудит" та "Вчитель популяризатор" (написання статті).
Людмила Василівна взяла участь у першому турі конкурсу і також отримала звання "Учитель-ерудит".  Вітаємо колег з перемогою. Працювати й далі творчо бажаємо усім учителям нашого МО.

вівторок, 22 березня 2016 р.

Відкритий урок.

Актуальність статевого виховання учнівської молоді в сучасній школі зумовлена прискореним статевим розвитком школярів (акселерація), недостатнім рівнем обізнаності неповнолітніх у статевій сфері, статевою розпустою певної частини неповнолітніх, проституцією та злочинністю на статевій основі, поширенням порнографії, що руйнує психіку неповнолітніх. Усе це виявляється в недостатній підготовленості багатьох молодих людей до створення сім'ї, виконання родинних обов'язків, що нерідко спричинює розлучення.
Статеве виховання школярів передбачене і в навчальних програмах з різних предметів. Уже в молодших класах на уроках рідної мови, читання, природознавства діти пізнають, що таке сім'я, права і обов'язки у ній, взаємодопомога, сімейні традиції, материнство і батьківство, статеві відмінності в природі та суспільстві, розподіл обов'язків під час виконання роботи, чоловічі й жіночі професії. Вивчення навчальних предметів у середніх і старших класах дає широкі можливості для поглиблення й розширення цих знань учнів. Так, на уроках української літератури розкривається моральна краса рідного народу, його уявлення про щастя, під яким розуміють не лише кохання та сімейне благополуччя, а й правильний вибір місця в житті, прагнення до кращого майбутнього, поєднання особистого й суспільного. На уроках історії учні знайомляться з розвитком шлюбно-сімейних відносин, історією моногамного шлюбу, з сім'єю як соціальним явищем. На уроках правознавства - зі змістом основних положень законодавства про сім'ю, шлюб, державний захист сім'ї та дитинства.

Особлива роль у статевому вихованні учнів належить урокам біології, на яких вони отримують уявлення про розмноження і розвиток живих організмів; статеве і нестатеве розмноження; органи розмноження (будова чоловічих і жіночих статевих органів); дітородну функцію людини; вплив нікотину, алкоголю і наркотиків на спадковість; спадкові захворювання; ембріональний розвиток, гігієну вагітності; вікову періодизацію розвитку дитини; статеве дозрівання і відхилення у статевому розвитку; ранні статеві контакти та їх шкідливі наслідки; статеву гігієну та ін.
Відкритий урок з теми: "Розмноження та індивідуальний розвиток людини. Будова статевих органів" запропонувала для обговорення колегам вчитель біології ЗОШ №1 Ноздренко Людмила Василівна. На уроці старшокласники обговорювали такі важливі питання, як кохання, жіночність, мужність, шлюб.
 
Усе наше життя побудоване на взаємостосунках. Стосунки між чоловіками й жінками – найскладніші в людській природі. Вони можуть бути різними і проявлятися у різних формах. Кожна людина відчуває потребу в цих стосунках, особливо люди прагнуть бути щасливими в коханні.

Якщо порівняти всіх людей планети, то найдужче, чим вони відрізняються , - це стать(чоловіча й жіноча). І справді, жінки та чоловіки дуже різні. Різні не тільки з фізіологічної точки зору, а й за поглядами, думками, сприйняттям світу, і навіть. За статевою хромосомою: у жінки – Х, у чоловіка – У.


Вправа 1.  «Жіночність»  і  «Мужність»
  Сприяти усвідомленню себе представниками певної статі, визначення ознак мужності і жіночності.

  Робота в групах: Дівчатам: Як виглядає жіночність, в чому проявляється?
Хлопцям: Як виглядає мужність, в чому вона проявляється?
     (створюють відповідні малюнки-плакати)

Презентація своїх плакатів.
 Як ви працювали, чи важко було визначити ознаки мужності й жіночності? Чим відрізняються малюнки?
У далекосхідному трактаті «Гілка персика» сказано:
                                               
                  Три джерела мають потяги людини:
                   Душу, розум і тіло.
                   Потяги душі, народжують дружбу,
                   Потяги розуму народжують повагу.
                   Потяги тіла народжують бажання
                   Поєднання трьох потягів народжують КОХАННЯ 

Вправа 2.     «Кохання в житті людини».  
Розвивати в учнів ціннісне ставлення до кохання у взаємостосунках чоловіка й жінки.

Ви дві різні цивілізації – жіноча й чоловіча, які хочуть об’єднатися. Перш ніж об’єднатися вони пишуть одна одній послання в якому висловлюють свої прохання і побажання адресату.
    ( на листках пишуть,  а потім зачитують, чи згодні виконати прохання іншої цивілізації заради об’єднання?) – виступ учнів.

Любові – поведінки треба вчитися, як навчаються етики, у любові існують певні ритуали техніка, яку потрібно засвоїти.
Більшість юнаків вчаться цього стихійно, часом наслідуючи далеко не кращим зразкам.
Отже, всього цього треба вчити планомірно, послідовно, подетально.










З досвіду роботи вчителя Ноздренко Л.В.

понеділок, 7 березня 2016 р.

Вітання вчителям

                  



                                       
Найкращій половині людства щирі вітання .

Прийміть щирі вітання з прекрасним жіночім святом Весни!
Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцного здоров’я,красу та чарівність, родинне тепло та затишок.
Нехай Ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди,
здійснення кращих мрій і сподівань, а Ваша праця йде на користь справі, дає наснагу, для здійснення всіх Ваших задумів.
Щасливої Вам жіночої долі, надійного чоловічого крила, квітів – ніжних і духмяних.